FEN LİSESİ ŞEHİTLERİ UNUTMADI

15 Temmuz Şehitler Köşesi

 

             

 

Kahramankazan İlçesinde eğitim-öğretim hayatına devam eden Mustafa Hakan GÜVENÇER Fen Lisesi eğitim alanında gösterdiği başarılarla kendisinden sıklıkla bahsettiriyor. Öğrencilerinin başarısı ile ön plana çıkan Fen Lisesi, gerçekleştirdiği sosyal projelerle de adını duymamızı sağlıyor.

 

            15 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimine en sert tepkinin gösterildiği yerlerden biri olan ve bu kahramanlığı nedeniyle ilk defa bir ilçeye kahraman unvanı verilerek Kahramankazan ismini almıştı. Hiç şüphesiz bu destansı mücadele sırasında Kahramankazan İlçesinden 9 vatandaşımız hain darbeciler tarafından şehit edilmiş ve bir çok vatandaşımızda yaralanmıştı.

            Türk milleti vatanı ve bayrağı için canını feda eden kahramanlarını unutmamıştır. Fen Lisesi Okul İdaresi ve Öğrencileri de şehitlerine duydukları vefa ile okullarında "15 Temmuz Şehitler Köşesi" hazırladı. Şehit olan Kahramankazan'lıların resimlerinin yer aldığı köşede, tüm Türkiye'de şehit olan vatandaşlarda yer alıyor.

 

            Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman ERTÜRK, Kahramankazan Kaymakamı Engin AKSAKAL, Ankara Milletvekili Necdet ÜNÜVAR,Hasan SERT ve misafirler katıldı. 15 Temmuz Şehitler Köşesinin açılışında konuşan Lokman ERTÜRK ; Allah bu vatan toprakları için canını seve seve veren bütün şehitlerimizden razı olsun 
Çanakkale Zaferi ve Kurtuluş Savaşı ruhu ile sivil vatandaşları katleden F-16 ların önlerine atlayan, göğüslerini siper eden kahraman Kazanlılar’dan Allah razı olsun. Onların geride bıraktıkları yakınları artık bizlerin de ailesidir ve onlar için elimizden geleni yapacağız." diyerek  şehit ailelerinin yanında olduklarını bir kez daha tekrar etti.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. kahramankazansektor.com | 2020

Iyzico