Kadın Psikolojisi

Yaşanabilir bir dünya için insanların birbirini çok iyi anlaması, farklılıkların doğallığını kabul etmesi gerekir. Erkek ve Kadın yaratılış itibariyle fiziksel ve ruhsal olarak tamamen farklı varlıklardır. Birbiri ile etkileşimi elzem olan kadın ve erkeğin aralarındaki bağın kuvvetli olması da farklı psikolojilerini bilmelerine bağlıdır. Nitekim mutlu bir dünya, mutlu toplum ve toplumu oluşturan ailenin huzurlu olması farklı psikolojilere sahip bu iki canlının birbirini tanımasıyla mümkün olacaktır.

            Kitabın ismi “Kadın Psikolojisi” olsa da içeriğinde erkeklerin psikolojik yapıları da çok güzel örneklerle izah edilmiş. Bu nedenle erkek ya da kadın fark etmeksizin her okurun bu güzel eseri okumasını şiddetle tavsiye ediyorum. Gündelik hayatta eşimizle yaşadığımız bir problemi hem kadın psikolojisi hem erkek psikolojisi ile değerlendiren yazar, ortak paydaya nasıl varılabileceğini de bizlere öğretiyor. Böylece iki psikolojik yapıya dair önemli bilgiler edinirken, orta yolu bulmanın ipuçlarını da öğrenmiş oluyorsunuz. Kitabın isminin teknik olması yazarının bir profesör olması sizi akademik bir kitap, okursam sıkılırım düşüncelerine itmesin. Kitap okurken sıkılmayacağınız bir dile sahip, daha önce Sayın TARHAN’ın eserini okuduysanız dilinin ne kadar akıcı olduğunu anlatmaya gerek yok. Kitabı okurken gündelik hayata dair örnekleri okudukça tebessüm edeceğinizin garantisini verebilirim.

            Kadınları tanımak istiyorum ya da erkekleri tanımak istiyorum diyenlere bu kitabı gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirsiniz. Günümüz dünyasının kadını bir cinsel obje olarak görmesi, erkek egemen toplumun kadını baskılaması, feminizmin kadını kurtarıcı gibi gözükmesi ve daha birçok konunun kadın psikolojisi penceresinden değerlendirmeleri oldukça verimli bir çalışma olarak karşımıza çıkmış.

            Bu güzel eserinden dolayı Sayın TARHAN’ı kutluyor, okuyuculara da güzel okumalar diliyoruz..

 

Kitabın İsmi   : Kadın Psikolojisi

Yazarı            : Prof.Dr.Nevzat TARHAN

Sayfa Sayısı    : 352

 

Tanıtım     :Musa KARAKAYA

İnstagram : https://www.instagram.com/kahramankazansektor/

Facebook : https://www.facebook.com/kazan.sektor

Tweter        : https://twitter.com/KazanSEKTR

 

********************************************************************************************

Bunları da okumak ister misiniz?

Online Kitap Siteleri

Uçurtma Avcısı

Kitap Sevgisi Nasıl Aşılanır?

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. kahramankazansektor.com | 2020

Iyzico