Engelli Personel İdari İzinli mi?

Çin'de başlayan ve hızla tüm ülkelere yayılan, binlerce insanın ölümüne neden olan koronovirüse karşı, ülkemizde tedbirler alınmaya devam ediyor.

Bu tedbirler kapsamında  Cumhurbaşkanlığınca iki adet idari izin genelgesi yayımlandı. 13 Mart 2020'de yayımlanan ilk genelgede "engelli personele, hamilelere, yasal süt izni kullananlar, yöneticiler hariç 60 yaş ve üstü ,kronik hastalara", 16 Mart tarihinden itibaren 12 günlük idari izin verildiği belirtilmişti.

22 Mart'ta yayımlanan ikinci genelgede ise ise şöyle denilmiştir:

"Daha önce, COVID-19 kapsamında idari izinli sayılanlar, yeni bir karar verilinceye kadar idari izinli sayılmaya devam edecekler; yıllık veya mazeret izni kullanabilecekleri belirtilen çalışanlar da bu genelge kapsamında belirlenecek usul ve esaslar dahilinde idari izinli sayılabileceklerdir."

Yayımlanan son genelgeye göre, engelli kamu personelinin idari izinleri, 27 Mart'tan geçerli olmak üzere ikinci bir emre kadar uzatılmıştır.

İdari iznin uzaması durumu, birinci genelgede idari izin verilmesi öngörülen, hamileler, yasal süt izni kullananlar, yöneticiler hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar, kronik hastalığı olanlar için de geçerlidir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. kahramankazansektor.com | 2020

Iyzico