Lorenzo'nun Yağı

Film Hakkında: 1992 yılında dram film kategorisinde gösterime girmiştir. Filmin yönetmeni George Miller’dır. Film gerçek hayattan uyarlanarak beyaz perdeye aktarılmıştır.

Filmin Konusu: Augosto ve Michaela Odone’nin 7 yaşında Lorenzo adında bir çocukları vardır. Lorenzo 7 yaşına kadar herhangi bir sağlık problemi yoktur. Lorenzo, aniden krizler geçirmeye başlar, kriz geçirirken tamamen şuursuz hale gelmekte ve acı çekmektedir. Ailesi Lorenzo’yu doktora götürürler. Yapılan testler sonucu teşhis konulur; tedavisi mümkün olmayan ADL hastalığıdır. Augosto ve Michaela çifti, çocuklarının hastalığına konulan teşhis sonrası şaşkınlık yaşarlar. Fakat bu şaşkınlıkları fazla uzun sürmez. Bu hastalık konusunda uzman olan doktorlarla görüşmeye başlarlar amaçları hastalığı anlamak ve vücutta uğrattığı yıkımın önüne geçebilmektir. Doktorlar tedavi olarak yalnızca diyet önermekte ve bunun sonuçlarını garanti etmemektedirler. Çünkü doktorlarda sonuç konusunda bilgisizdir. Augosto ve Michaela çifti, Lorenzo’ya verilen diyeti harfiyen uygulamaktadırlar ancak hastalık daha da hızlanmıştır. Bu süreçte Odoneler, çocukları aynı hastalığa sahip başka ailelerle tanışır. Böylece hem acılarını paylaşabiliyor hem de hastalık konusundaki tedavi süreçlerinden birbirlerini haberdar edebiliyorlardı. Odoneler, elleri kolları bağlı, çocuklarının gözleri önünde ölmesini seyretmeyi kabul etmeyeceklerdir. Augosto eşine şu teklifi yapar; okumalıyız. Michaela, eşi Augosto’nun teklifini kabul eder ve tıp eğitimi almamış bu çift okumaya, araştırmaya başlarlar. Okudukça öğrenmeye, öğrendikçe ilerlemeye, ilerledikçe hastalığı çözmeye başlarlar.

Film Yorum: Ailecek izleyebileceğiniz ve etkisinden uzun süre kurtulamayacağınız muhteşem bir film. Anne ve babanın mücadelesi, azmi son derece etkileyici.

İyi seyirler diliyoruz.

 

Filmin Adı : Lorenzo’nun Yağı

Yönetmen :  George Miller

 

 

Tanıtım     :Musa KARAKAYA

İnstagram : https://www.instagram.com/kahramankazansektor/

Facebook : https://www.facebook.com/kazan.sektor

Tweter        : https://twitter.com/KazanSEKTR

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. kahramankazansektor.com | 2020

Iyzico