Telefon Rehberi Yedekleme

 

                Telefonlar hayatımızın olmazsa olmazlarından biri oldu diyebiliriz. Evden çıkarken, işten çıkarken ilk kontrol ettiğimiz eşyamız telefondur.

                Akıllı telefonlarla beraber virüslerle, sistem çökmeleriyle de karşılaşır olduk. Haliyle bu gibi durumlarda telefonumuzda kayıtlı resim, video, belge ve rehberimiz yok olmakta. Bu gibi can sıkıcı bir problemle karşılaştığınızda en az zararla çıkmanın yolu hafıza kartlarıdır.

                Telefon hafızanız ile hafıza kartlarının iki ayrı depolama birimi olduğunu tekrar belirtelim. Telefon hafızanız arttırılamaz, satın aldığınız şekilde kalır. Ancak hafıza kartı 1 GB olarak başlar 2,4,6,8,16,32,64,128 GB olarak devam eder. İstediğiniz ve telefonunuzun gücüyle orantılı hafıza kartını kullanabilirsiniz.

                Depolama birimi olarak telefonunuzu kullanmanız telefonunuzun yavaşlamasına ve kullanımında bazı problemlere neden olmaktadır. Bu nedenledir ki, profesyonel kullanıcılar depolama birimi olarak hafıza kartlarını seçer.

                Rehberinizi Güvene Alın

                Teknik nedenlerle bir çok kişinin rehberim silindi, kimsenin numarası kalmadı gibi yakınmalarına şahit olmuşsunuzdur. Bunun başımıza gelme sebeplerinden birisi de, bir çok kullanıcının rehber olarak telefon hafızasını seçmesidir. Çünkü, telefon rehberine binlerce numara kaydedebilirsiniz. Bu problemle karşılaşmak istemiyorsanız belli aralıklarla rehberinizdeki kişileri hafıza kartınıza yedekleyin. Böylece telefonunuzun sistemi çökse, bozulsa, suya düşse de rehberiniz güvende olacaktır.

                Rehberim> Ayarlar> İçe-dışa aktar seçeneğinden SD Karta aktar demeniz yeterlidir.

                Diğer bir yol ise rehberinizi bilgisayarınıza yedeklemektir. Ancak hem zaman hem kolaylık açısından hafıza kartına yedeklemek daha güzeldir.

                Mail adresinize de rehberinizi yedekleyebileceğinizi belirtelim.

                SİM Kart ile Hafıza kartı çok fazla karıştırıldığı için özellikle bunu anlatmakta fayda görüyoruz. SİM Kart; telefon operatörlerinin size verdiği, telefon numaranızın kayıtlı olduğu karttır. Rehber kayıtlarınızı burada tutmak isterseniz en fazla 250 kişi kaydedebilirsiniz.

                Hafıza (sd kart) Kartı ise ; telefonunuza sonradan taktığınız depolama birimidir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. kahramankazansektor.com | 2020

Iyzico