Çöl ve Deniz/Hz.Hatice

Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v)’in ilk eşi ,6 çocuğunun annesi, Hz.Hatice konusunda yazılmış kapsamlı bir eser.Hiç şüphesiz İslam tarihi kitaplarında ya da Siyer kitaplarında Hz.Hatice ismini duymuş, kısa da olsa bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Bu kitap sonrası Hz.Hatice hakkında çok az bilgi sahibi olduğunuzu fark edeceksiniz.

Çöl ve Deniz kitabında Hz.Hatice’nin doğumundan genç kızlığına, ilk evliliğinden anne olmasına, çocuklarından onların büyümesine, Hz.Muhammed (s.a.v) ile tanışması ve sonrasına dair çok ayrıntılı bilgilere sahip olacaksınız. Peygamberimizin hem Muhammed iken hem Hz.Muhammed iken eş olan, hayat arkadaşını derinlemesine tanıyacaksınız.

Hz.Hatice ,Hz.Muhammed (s.a.v) öncesi kaç evlilik yaptı? Peygamberimizden önce kaç defa anne oldu?

Peygamberimiz henüz 25 yaşındayken ilk eşi olarak kendisine seçtiği Hz.Hatice’nin nasıl bir kadın nasıl bir anne nasıl bir eş olduğunu okudukça hayran kalacaksınız. Çevresiyle münasebeti, komşuluğuna dair detaylar, ticaretteki başarısı ve birçok detaya ulaşacaksınız

Hz.Hatice’yi tanıdıkça, Peygamberimizin onunla evlenmesinin nasıl isabetli bir tercih olduğunu hissedeceksiniz. Peygamberimizin üvey çocukları ile münasebetlerini okuduğunuzda içinizin ısındığını ve onları nasıl sahiplendiğini mutlulukla öğreneceksiniz. Peygamber olmadan önce de nasıl şefkat, merhamet sahibi olduğunu bu eser sayesinde tanıyacaksınız.

Kitabın akıcılığının muazzam olduğunu belirtmeliyim. Edebi yönü oldukça güzel. Kitabı okurken Hz.Hatice ile bütünleşecek, içinizde onu görme arzusu belirecek. Bu güzel eseri okuduğunuzda,beğenecek ve çevrenize tavsiye edeceksiniz.

Sadakatin, sevginin, güvenin zirvesi bir kadın…Hz.Hatice.

İyi okumalar.

 

Kitabın İsmi   : Çöl ve Deniz

Yazar             :  Sibel ERASLAN

Sayfa Sayısı   : 352

 

 

Tanıtım     :Musa KARAKAYA

İnstagram : https://www.instagram.com/kahramankazansektor/

Facebook : https://www.facebook.com/kazan.sektor

Tweter        : https://twitter.com/KazanSEKTR

 

Bunları da okumak ister misiniz?

Online Kitap Siteleri

Uçurtma Avcısı

Kitap Sevgisi Nasıl Aşılanır?

Kadın Psikolojisi

Satranç

Çin'in İncisi

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. kahramankazansektor.com | 2020

Iyzico